Taekwon-Do Club NARAMA Plzeň » Kurz

Kurz

Kurzy pro začátečníky začínají opět po prázdninách v novém školním roce 2021/22, a to zvlášť pro děti (od 6 let) a zvlášť pro starší děti (od 12 let) a dospělé.

Nábor nových zájemců je možný kdykoli během trvajícího kurzu - sportovní oblečení si přineste již na první trénink. Tréninky jsou vedeny zkušenými trenéry.

Kdy a kde?

  • od středy 8. září 2021 každý týden

Termíny tréninků najdete v sekci tréninky.

Proč zrovna taekwon-do?

Chcete se naučit sebeobraně, změřit svoje síly na závodech, nebo si jen zlepšit kondici? Začněte cvičit taekwon-do! Je to moderní bojové umění pocházející s Koreje, jehož cílem je zvládnutí sebeobrany proti jednomu i více útočníkům. Taekwon-do nevyužívá žádné zbraně, ale naučíte se proti některým bránit. Důvody, proč začít cvičit zrovna taekwon-do můžou být různé. Někdo bere taekwondo hlavně jako sport a chce se měřit síly s ostatními na závodech, jiný ho bere především jako svoji životní filozofii a cestu, někdo chce jen prostě pravidelně protáhnout svoje tělo a být fyzicky a psychicky v kondici.

Co znamená taekwon-do ITF?

Přestože taekwon-do vzniklo relativně nedávno (v roce 1955), má za sebou bohatou historii, během níž se mimo jiné rozdělilo na několik různých zastřešujících organizací. V našem oddíle cvičíme taekwon-do pod hlavičkou mezinárodní organizace ITF, kterou založil a až do své smrti vedl zakladatel taekwon-do, korejský generál Choi Hong-Hi.

Pokud znáte taekwon-do z olympijských her, pak vězte, že toto taekwon-do patří do jiné organizace, než je právě naše taekwon-do ITF. Na olympijských hrách používají závodníci v taekwon-do při sportovním boji víceméně jen kopy. Takhle to ale my v taekwon-do ITF neděláme. Spoustu dalších informací najdete na stránce Co je taekwon-do.

Pro koho to je?

Pro všechny od dětí po dospělé.  Holky, kluky, ženy, muže. Nemusíte mít žádnou předchozí zkušenost s bojovým sportem či bojovým uměním, ani obavy, že na to nebudete stačit. Cílem není vychovat z každého kurzisty vrcholového sportovce (i když i taková možnost tady je). Ale je třeba počítat s tím, že se budete aktivně hýbat.

Za kolik?

Veškeré informace najdete na stránce Poplatky. Na několik prvních tréninků si můžete přijít zacvičit zdarma a taekwon-do si vyzkoušet.

Co na sebe?

Na cvičení stačí triko a volné tepláky či kraťasy. Nepotřebujete žádnou obuv, cvičíme na boso. Cvičení na boso se nemusíte obávat, bývá to zvykem ve většině podobných bojových umění.

Co je začátečnický kurz?

Na začátečnickém kurzu zjistíte, zda je taekwon-do právě pro Vás. Krom toho se naučíte několik obranných i útočných technik (včetně kopů) a zlepšíte si svou sílu, obratnost a ohebnost.

Co po kurzu?

Kurz trvá jedno školní pololetí a je zakončen zkouškou na nejnižší technický stupeň - bílý pásek. Zkouší se základní technické dovednosti a fyzická zdatnost. Po kurzu, s čerstvým bílým páskem, můžete pokračovat v oddílových trénincích. K tomu budete potřebovat cvičební oblečení (dobok), který Vás vyjde na cca 800 Kč, pásek asi na 100 Kč (přesnou částku Vám sdělí Váš trenér).
Zhruba 1x až 2x ročně se konají zkoušky na vyšší technické stupně (označené různou barvou pásků), kde se cvičí technické sestavy, nácvik boje, u vyšších stupňů např. také přerážení desek, sebeobrana nebo volný boj.
Krom samotných tréninků pořádáme občas také soustředění,  lze navštěvovat také akce dalších škol, akce pořádané Českým svazem Taekwon-Do ITF, semináře po celé ČR, lze se zapojit do závodění... Je tedy na vás, jak rychle a kterým směrem se budete rozvíjet.

Více informací se dozvíte přímo na tréninku od Vašeho trenéra, na těchto stránkách, nebo nás můžete kontaktovat.